Jak instalovat vinylovou podlahu jako začátečník

Instalace vinylové podlahy je snadný projekt renovace domu, který může zcela změnit vzhled místnosti. Vyhněte se začátečnickým chybám pomocí několika tipů a triků, které sdílím. Tato vinylová podlaha může být dokonce instalována na jiné podlahy, jako je linoleum, vinylová deska, dřevěný laminát a dlaždice.

Vinylová podlaha je navržena pro instalaci jedním ze dvou způsobů: lepením nebo plovoucí. Pro kutila je plovoucí vinylová podlaha nebo vinylová podlaha s klikacím zámkem často snazší metodou, protože není třeba řešit žádné lepidlo nebo nepořádek.

Při této metodě jsou vinylová prkna ve stylu plovoucí podlahy uzamčena dohromady pomocí vestavěného systému pero a drážka a položena na podklad – nebo mohou být dokonce instalována přímo na stávající podlahu! Vinylová prkna jsou jedním z mála podlahových materiálů, které lze instalovat přímo na jiný podlahový materiál, pokud je plochý a strukturálně pevný, za předpokladu, že pracujete s tvrdým podlahovým materiálem.

Při práci na dlaždicových podlahách nejprve natřete dlaždicovou podlahu samonivelační hmotou, aby byly všechny spáry v rovině a plné. Neměly by zde zůstat žádné prohlubně nebo prohlubně, protože ty budou viditelné později na silnici poté, co pěší doprava zatlačí vinylové desky dolů do prohlubní spár spár.