Na bolavá záda pomůže matrace vyrobená z paměťové pěny

Mezi velmi časté zdravotní komplikace patří bolest zad. Důvodů, proč záda bolí, je celá řada. Jedním z nich je i nevhodná matrace. Pomoci od bolesti by mohla matrace vyrobená z paměťové pěny.

Co je paměťová pěna?

Jedná se o specifický typ pěny polyuretanové, s běžnou polyuretanovou pěnou však nemá pranic společného. I když je to materiál vyráběný uměle, nabízí celou řadu výhod. Tento druh pěny disponuje speciální buněčnou strukturou. Nabízí vyšší hustotu a reaguje na teplotu lidského těla a určité tlakové body. Během tlaku se přizpůsobí tvaru těla. Někdy se také můžete setkat s pojmem líná pěna. Důvodem je fakt, že se do svého původního stavu vrací jen velmi pomalu.

Jaké vlastnosti nabízí paměťová pěna

Svoji tvrdost mění v závislosti na tom, jak se mění teplota. Výhodou je její pružné přizpůsobování anatomii našeho těla. Poskytuje dokonalé vlastnosti ortopedického charakteru a rovnoměrným způsobem rozkládá tlak i váhu. Díky tomu je to velmi kvalitní matrace.

A proč pomáhá páteři dosahovat lepší polohy ve spánku? Důvodů je hned několik – je citlivá na teplotu a hmotnost a má schopnost přizpůsobit se nerovnostem našeho těla. Obejme jej a udrží v anatomicky správné poloze. Tím předchází bolestem zad. Redukuje bolest v oblasti páteře, ramen, krku a boků. Paměťová pěna netvoří protitlak a je tak ideální volbou k eliminaci proleženin. Neustále si udržuje svoji pružnost a elasticitu po celou dobu používání. Díky speciální buněčné struktuře je vzdušná, podporuje snazší odpařování vlhkosti a vzduch přes ni může velmi snadno proudit.

Objednejte matrace u společnosti PURTEX

PURTEX funguje na českém trhu již velmi dlouhou dobu. Představuje předního českého a slovenského výrobce postelí a klinicky hodnocených matrací , pojeného lehčeného polyurethanu (včetně RE VISCO), viscoelastických výrobků a zpracovatelem polyurethanové pěny. Na svém webu nabízí nejen matrace 90×200. Hledáte-li kvalitní matrace pro klidný a pohodový spánek, pak jsou to právě matrace PURTEX.