Novigrad nabízí poklidnou dovolenou

Hledáte-li místo pro poklidnou a tichou dovolenou, zavítejte do severní Dalmácie, do městečka Novigrad. Nabízí vše, co pro klidnou dovolenou potřebujete – oblázkové pláže, chutnou středomořskou kuchyni, celou řadu zajímavých památek, zábavu, sport i relaxaci. Nedaleko města je postavený moderní aquapark. Městečko se rozkládá na jižním pobřeží Novigradského moře, mezi dvěma zátokami, a vede k němu dlouhý a úzký záliv táhnoucí se pod pohořím Velebit. Nedaleko něj se nacházejí známá turistická centra Umag a Poreč. Město naleznete dále od frekventovaných turistických letovisek a cest. Typické jsou pro něj kamenné domky, které mají bohatou historii a vykouzlí velmi přátelskou atmosféru.

Proč navštívit právě Novigrad?

Kromě výše zmíněných výhod je město ideální volbou pro rodiny s malými dětmi, ale i pro ty, kdo touží po romantice a klidu. Čekají zde na vás místní pláže. Volit můžete mezi upravenými nebo přírodními. Ochutnat můžete místní speciality. Mezi nimi hraje prim víno a olivový olej. Nad městem je nádherná vyhlídka a také si můžete naplánovat výlet ke zřícenině pocházející ze 13. století. Pro celodenní výlet můžete zvolit návštěvu Zadaru.

Možnosti ubytování

Možnosti ubytování chorvatsko nabízí Zadar různorodé. Využít můžete apartmány chorvatsko, nabídku hotelových komplexů, levného ubytování v hostelu nebo v kempu.

Pláže

Naleznete zde menší a poklidnější pláže. Některé jsou opatřené betonovými platy. Hlavní pláž má písčitooblázkový charakter. Poklidnou atmosféru poskytují skryté zátoky. Většinu pláží lemují borovice, které poskytují příjemný stín.

Aktivní odpočinek

Podél města a pobřeží vede promenáda, která láká k procházkám. Naplánujte si výlet do Národníhoparku Paklenica nebo Kornati. Vypravit se můžete i do pohoří Velebit, kde se nachází největší chorvatský jeskynní komplex Cerovac. Milovníci rybaření mohou zavítat k Vranskému jezeru.

Pokud patříte mezi vyznavače sport, tak kromě plavání a potápění vyzkoušejte třeba rafting na řece Zrmanja. Samozřejmostí je turistika nebo cyklistika. Milovníci adrenalinu mohou využít nabídku bungee jumpingu nebo horolezectví.