Výroba vysoce výkonného generátoru ozonu

Youtuber Maciej Nowak Projects potřeboval zdroj čerstvého ozónu pro některé budoucí projekty související s chemií, a protože nákup standardní jednotky by byl, rozhodl se, že si ji postaví sám.

Principem šokové dezinfekce ozonem je naplnění čištěného prostoru dostatečnou koncentrací ozónu, který se postará o účinnou likvidaci všech virů, bakterií, pachů a dalších nežádoucích látek. Podívejte se na video od Maciej Nowak Projects, kde staví vysoce účinný generátor ozonu pro dezinfekci a čištění místností.

Generátor ozonu je zařízení určené k výrobě plynného ozónu. Ozón se efektivně používá při čištění vody, ale ozón ve vzduchu musí dosáhnout vysokých úrovní, aby odstranil látky znečišťující ovzduší. Tyto stroje vytvářejí ozón tím, že berou kyslík a tlačí ho přes vysokonapěťovou kovovou mřížku. Vysoké napětí rozdělí molekuly kyslíku na jednotlivé atomy.

Tyto atomy se pak navážou na další molekuly O2 ve vzduchu a vytvoří ozón (O3). Zdravotní experti varují, že je důležité kontrolovat podmínky, aby se zajistilo, že žádný člověk ani domácí mazlíčci nebudou vystaveni vysokým úrovním ozónu. Upozornění: nezkoušejte to doma.