Vlastní ohřívač vody bez propanu pomocí raketového vařiče

Toto je geniální DIY hack pro vytvoření mimosíťového ohřívače vody jen s jednoduchým ručně vyrobeným raketovým vařičem, sudem na vodu a měděnými trubkami! Žádné čerpadlo! Žádný propan!

Postavilo ho pár neuvěřitelných lidí, které jsme potkali minulé léto, Sebastien a Isabelle. Jsou nadšení pro opětovné spojení se zemí a hledání udržitelných způsobů života. Jedním z jejich koníčků je experimentovat s raketovými kamny a nechat je fungovat jako varná deska, zdroj tepla a někdy dokonce jako ohřívač teplé vody.

Raketová kamna jsou jednoduchá kamna se 3 otvory: ten dole pro rozdělání ohně, prostřední pro přikládání dřeva do ohně a ten nahoře je komín. Navinutím měděných trubek uvnitř klasových stěn komína se voda v trubkách ohřívá a cirkuluje ze sudu na vodu, kolem raketových kamen a zpět do sudu procesem zvaným: termosifon.

Podle Wikipedie je termosifon „metodou pasivní výměny tepla, založenou na přirozené konvekci, která cirkuluje tekutinu bez nutnosti mechanického čerpadla.“ Když jsme se dozvěděli o této pasivní výměně tepla, která nefungovala vyžadují elektřinu nebo propan!

Toto je jejich první prototyp a doufají, že tento rok vylepší systém. Nyní, když vědí, že to funguje, doufají, že použijí izolovanou nádrž na horkou vodu, která udrží vodu teplou déle (a vyhnou se použití plastového sudu k ohřevu vody). To pro ně bude nakonec venkovní sprcha.