Udělejte si vlastní přeměnu DVD na solární panel

Mezi běžnými lidmi je tolik zájmů, že chtějí vědět, jak vyrobit solární panel s CD? Éra optických paměťových médií s CD, DVD nebo Blue-ray je u konce. Obyčejná stará CD můžete znovu použít v plném rozsahu. Jejich výrazně lesklý povrch můžete využít pro stavbu solárního topného panelu nebo solární věže.

Stavba solárního panelu není tak náročná, jak se na první pohled zdá. Solární články jsou vyrobeny z materiálu, který absorbuje sluneční záření a přeměňuje ho na elektrickou energii. Když solární články na CD absorbují sluneční světlo, generují elektrický proud.

Pro malé spotřebitele ve formě elektronických hodin, rádií nebo lamp bude stačit 40 disků. Hlavní věc je, že to lze vyrobit doma a vlastníma rukama. Disky jsou umístěny na povrchu základny pracovní stranou nahoru, důsledně jejich upevnění epoxidovou pryskyřicí.

Spojte prvky umístěním pájecích výstupů na zadní stranu disků. Na hotový reflexní panel položte průhlednou fólii skla nebo odolného plastu. Tento proud pak prochází tenkým drátem, který vede podél okraje CD .

Drát je připojen k fotovoltaickému článku, který přeměňuje elektrickou energii na solární energii. Tato solární energie pak může být použita k provozu malých zařízení nebo k dobíjení baterií. Upozornění: Hrát si s elektřinou může být nebezpečné, doma to nezkoušejte.